Masaż

Masaż klasyczny całościowy:
Zwiększa zdolność mięśni do pary, poprawia ich elastyczność, zapobiega zanikom mięśniowym, podnosi napięcie mięśni, pobudza układ limfatyczny i krwionośny, zwiększa wchłanianie obrzęków.

Masaż leczniczy kręgosłupa:
Terapeutyczne działanie na stawy kręgosłupa o wysokim stopniu skuteczności, zmniejsza ból, a nawet go redukuje, powoduje zwiększenie ruchomości stawowej i zdecydowanie zmniejsza napięcie mięśniowe.

Masaż relaksujący:
Masaż relaksujący poszczególne mięśnie. Zmniejsz napięcie mięśniowonerwowe oraz psychiczne. Odpręża i rozluźnia ciało. Szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym jak i psychicznym. Musisz tego spróbować!!!

Masaż sportowy:
Silny i energiczny masaż częściowy. Masaż przyśpieszający regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Wspomaga leczenie kontuzji sportowych, przygotowuje do treningu.

Terapia manualna:
- praktyczna nauka medyczna zajmująca się leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu ruchu. Różnorodne techniki umożliwiają skuteczne leczenie stanów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowy Zabieg jest łagodny, bez nagłych szarpnięć. Jeżeli u pacjenta występuje ból, staram się podczas wykonywania zabiegu nie wywoływać dodatkowego cierpienia. Podczas zabiegu wykonuję z pacjentem testy ruchowe, ćwiczenia rozciągające, pokazuję i uczę wykonywania ćwiczeń izometrycznych i postizometrycznych mających na celu dokrwienie i wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych. Następnie wykonywany jest masaż rozluźniający tych części ciała, które są objęte problemem bólu. Następnym etapem zabiegu, jeżeli istnieje taka potrzeba, jest takie moje działanie, aby uwolnić zablokowane stawy lub nerwy. Wykonywane są takie czynności, które przywracają prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu. Tak zwane nastawienie odbywa się bez użycia siły i co najważniejsze jest bezpieczne dla pacjenta

Masaż modulujący sylwetkę Guam, Cynamon – zabiegi redukujący cellulit
Niweluje typowe problemy okolicy brzucha, bioder, pośladków i ud, takie jak: cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej. Zaawansowana receptura oparta o GUAM lub cynamon sprawia, że skóra staje się bardziej gładka i elastyczna, cellulit mniej widoczny, a tkanki spoiste i jędrne.

Drenaż limfatyczny - to zabieg niezwykle uspokajający a zarazem efektywny. Już po pierwszych zabiegach da się zauważyć efekty nie do przecenienia. Polega on na łagodnych ruchach rękoma po ciele, najczęściej bez olejków mogących drażnić skórę w celu odprowadzenia limfy, redukcji obrzęku.

Wskazania medyczne:
• stan po mastektomii,
• stan po kwadrantektomii,
• obrzęk limfatyczny,

Co zyskujesz?
• odprężenie,
• wzmocnienie organizmu,
• zmniejszenie obrzęków,
• regeneracje organizmu.

Wizyty domowe:
Oferujemy wizyty domowe specjalnie dla wszystkich Państwa, którzy:
• nie mają czasu,
• nie mają możliwości dotrzeć do naszego gabinetu,
• u siebie czują się bardziej komfortowo.

Masaż dla kobiet w ciąży i młodych mam
W tym masażu techniki dostosowuje się do aktualnego okresu ciąży, stanu zdrowia i samopoczucia pacjentki, a także do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.

Głównymi celami masażu kobiet w ciąży są:
• przygotowanie organizmu do znacznych zmian, które nastąpią w czasie oraz po okresie ciąży,
• przeciwdziałanie powstawaniu rozstępów skórnych (poprawa elastyczności skóry),
• działanie przeciwbólowe (rozluźnienie mięśni szyi, karku, grzbietu i lędźwi, które w trakcie i po ciąży będą mocniej niż dotychczas obciążone),
• zapobieganie powstawaniu obrzęków kończyn górnych i dolnych,
• przyniesienie ulgi dla znacznie obciążonych stawów.

Masaż aromaterapeutyczny:
Delikatny masaż wykonywany z użyciem stężonych olejków aromaterapeutycznych . Odpręży, zrelaksuje i przywróci wewnętrzną równowagę. Ma dobroczynny wpływ na cały organizm oraz właściwości odstresowujące, rozluźniające i lecznicze.

Masaż twarzy:
Delikatny masaż rozluźniający mięśnie twarzy, usuwa objawy stresu, likwiduje ból głowy, napięcie i sztywnienie karku. Odpręża i relaksuje.

Masaż stóp z elementami refleksologii:
Ten punktowy masaż stóp wykonywany jest w oparciu o wiedzę z zakresu akupresury. Przynosi odprężenie oraz wspomaga naturalną zdolność organizmu do samo leczenia.